Marki, ul. Piłsudskiego 86
tel.: (22) 781 17 20, kom: 0 501 781 704
Obsługa pogrzebu
Przygotowanie ciała zmarłej osoby

Rozumiemy wyjątkowość sytuacji śmierci osoby bliskiej. Możecie mieć Państwo pewność, że nasi pracownicy będą traktować osobę zmarłą z należytym szacunkiem. Personel firmy LUMEN składa się z wykształconych i rzetelnych osób oraz działa etycznie i profesjonalnie co potwierdzić możemy zdobytymi certyfikatami (certyfikaty).

Przygotowujemy ciała do ceremonii pogrzebowych (tanatopraksja, tanatoplastyka) tak, by bez obaw mogli Państwo pożegnać osobę zmarłą. Dbamy o jej wygląd zewnętrzny, ubiór, wizaż z troską o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Posiadamy własną chłodnię.

Jeżeli rodzina osoby zmarłej lub ona sama jeszcze za życia życzyła sobie aby jej ciało zostało spopielone Lumen oferuje Państwu kremacje oraz duży wybór pięknych urn.


Garderoba

Garderobę pogrzebową, która jest niezbędna dla zmarłego przy uroczystościach pogrzebowych oraz wszelkie akcesoria pogrzebowe można zakupić na miejscu w naszym zakładzie pogrzebowym. W skład garderoby dla zmarłych wchodzą: bielizna, garsonki, garnitury, koszule, krawaty, buty, chusty, czapki, skarpety, rajstopy, różańce, książeczki, obrazki oraz inne dodatki, które rodzina osoby zmarłej sobie zażyczy.


Kaplica przedpogrzebowa

Posiadamy piękne kaplice przedpogrzebowe usytuowane w miejscach niezakłócających atmosfery pogrzebu (zdjęcia), gdzie bliscy mogą w spokoju i dostojnie pożegnać osobę zmarłą. Ze względu na nagłośnienie kaplicy, możliwa jest oprawa muzyczna ceremonii pożegnalnej w nastrojowe melodie czy ulubione utwory osoby zmarłej.


Muzyka pogrzebowa

Muzyka obok kwiatów jest kolejnym, bardzo ważnym elementem pogrzebu. Wprowadza nastrój a jednocześnie możne być subtelnym wyrazem pożegnania z osobą zmarłą. W naszym repertuarze znajdują się klasyczne, nastrojowe utwory znanych kompozytorów takich jak m. in. Bach, Mozart, Haydn, Haendel, Schubert. Na specjalne życzenie klienta możemy zagrać utwory mniej klasyczne, z muzyki popularnej, jak np. ulubione piosenki osoby zmarłej. Współpracujemy jedynie z profesjonalnymi muzykami. Powiedz żegnam muzyką.


Chłodnia

Zakład usług pogrzebowych LUMEN posiada własną chłodnię. Prosektorium spełnia wszystkie normy i wymogi unijne. Posiadanie własnej chłodni oznacza, ze nie korzystamy z usług innych firm a co za tym idzie koszt jest mniejszy. Co najważniejsze mogą być Państwo pewni, że ze względu na brak potrzeby transportu ciało osoby zmarłej godnie oczekuje na ostatnią podroż i jest przygotowywane do pogrzebu na miejscu.


Kremacja

Jeśli rodzina osoby zmarłej lub ona sama jeszcze za życia życzyła sobie aby jej ciało zostało spopielone. Zakład usług pogrzebowych LUMEN oferuje taką możliwość. Kościół katolicki od 1983 roku dopuszcza kremacje oraz pochowek prochów na cmentarzach. Do przechowywania prochów po procesie kremacji wykorzystuje się urny lub relikwiarze, które LUMEN posiada w swoim bogatym asortymencie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą urn i relikwiarzy na pozostałych stronach Usług pogrzebowych LUMEN.


Usługi grabarskie

W ramach szerokiego wachlarzu usług zakład pogrzebowy LUMEN służy pomocą przy szukaniu i rezerwowaniu miejsca na cmentarzu. W naszej ofercie znajdują się również usługi grabarskie obejmujące kopanie i zasypywanie grobów, murowanie grobów i umacnianie grobów murowanych.


Prowadzimy sprzedaż galanterii pogrzebowej

Google+ Google+ Google+ Google+